Андрію, Андрію! Я тобі коноплі сію…

487450 1699282476952303 8330807130848365879 nНаш український народ має багаті традиції — кожна пора року була сповнена для українців різними святкуваннями, звичаями, обрядами. Особливо багатою в цьому відношенні була зима, коли господарі не були зайняті роботами на своїх полях, а більше часу проводили в домівках із своїми родинами. Саме в такий час у церковному житті звершується вшанування пам’яті святого, котрий має особливе значення для Церкви Христової в Україні.13 грудня православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного.

Водночас день Андрія був в народі великим зимовим молодіжним святом. На Андрія дівчата зазвичай ворожили, а парубкам прощалися усі їхні витівки. Особливе місце на Андрія займає обрядова гра «Калита» («Калета»), в якій брали участь дівчата і хлопці.

Із плином часу несуттєво змінюються деякі обряди, однак традиція відзначати Свято Андрія жива до сих пір. От і наші третьокласники намагалися відтворити атмосферу Андріївських вечорниць для батьків та учнів школи.