• Прозорість та відкритість
  • Правила поведінки

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

І. Загальні правила поведінки

1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, Статуті школи.

2. Дисципліна та порядок у закладі освіти підтримуються на основі взаємоповаги   всіх учасників освітнього процесу.

3. Застосування методів психологічного й фізичного насильства (булінгу) по відношенню до оточуючих не допускається.

4. Учень приходить до школи за 15-20 хвилин до початку занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

5. Забороняється приносити на територію школи з будь-якою метою та використовувати гострі предмети, вибухові, вогненебезпечні та токсичні речовини.

6. Недопустимим вважається вживання непристойних виразів і жестів.

7. У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.

8. Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти та порядку на території школи.

9. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

10. Учням, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати,    черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.

12. Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у школі та за її межами.

ІІ. Правила поведінки на уроках

1. Учні входять до класу завчасно до початку уроку. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2. Кожен учитель визначає правила поведінки учнів на своїх заняттях. Дані правила не повинні принижувати гідність учня й суперечити Статуту школи.

3. Під час уроку не можна гомоніти, відволікатися самому й відволікати однокласників від занять сторонніми розмовами, іграми та іншими діями, що не стосуються уроку.

4. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен спитати дозволу педагога.

5. Якщо учень хоче поставити питання вчителю або відповісти на його запитання, він підносить руку.

6. Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

7. Учень має право відстоювати свій погляд і свої переконання під час обговорення різних спірних і неоднозначних питань, дотримуючись коректної форми.

8. На уроках учні мають право користуватися шкільним інвентарем, ставитися до нього дбайливо й акуратно. Після заняття повертати його вчителеві.

9. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

ІІІ. Поведінка учнів на перервах

1. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.

2. Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня).

3. Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.

4. Під час перерв забороняється бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

5. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, застосовувати фізичну силу.

6. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ІV. Поведінка учнів у їдальні

1. Під час приймання їжі в їдальні учням слід дотримуватися правил етикету.

2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

4. Не варто розмовляти під час прийому їжі.

5. Слід вживати їжу та напої, придбані тільки в їдальні.

6. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

7. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

V. Рекомендації до зовнішнього вигляду учнів

1. У школу учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу - діловий, класичний. Для уроків фізичної культури, хореографії, трудового навчання, бажана спеціальна форма.

2. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

3. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

4. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковому одязі ділового стилю.