Мамаєва Слобода

DSC 024320 грудня 2016 року учні 3-В класу відвідали славнозвісну Мамаєву Слободу, яка надзвичайно вразила дітей та дорослих своїми традиціями.

Козацьке селище Мамаєва Слобода розташувалось в урочищі обіч джерела, з якого бере початок літописна річка Либідь. На території знаходиться лише за 7 км від центру Києва, розташувалось більш, ніж 98 об`єктів (хати, клуні, хліви, комори, повітки, вітряки, ясла, стайні, возовні, воловні, криниці тощо) Гетьманської доби XVII-XVIII ст.

Два роки тому соціально-культурний заклад «Мамаєва Слобода» посів перше місце в нашій Державі в номінації «Культурно-освітні об`єкти». І це природно, адже головним архітектором проекту є пані Лариса Скорик — людина, котра зробила багато внесків в розбудову сучасної української культури.

Цікавий факт — Мамаєва Слобода, як історичне селище 17–18 століття посеред величезного міста, спонукала відомого виконавця Олега Скрипку створити знаковий для українського народу кліп до усім відомого «Щедрика» та стала прототипом казкового селища серед мегаполіса.

Протягом цієї годинної мандрівки Ви не лише дізнаєтесь, як раніше жили славні козаки, але й, за бажанням, зможете самі долучитися до традиційних занять та народних промислів — покататись верхи на конях, половити рибу в озері, скуштувати історичні традиційні українські страви у «Шинку — коса над чаркою» або ж в хаті однієї з садиб чи отримати майстер-клас на вибір — з гончарства, ковальства, стрільби з лука, фехтування на шаблях, ткацтва, соломкоплетіння, свічникарства, ліплення вареників, випікання жайворонків, приготування борщу, та ін.