Подорож 4-А чарівною Гуцульщиною

152Прекрасна природа Гуцульщини, прекрасний і нарід її. Гуцул — се дитина. Він наївний, він первісний, він ще не християнин. Він близький до природи і вірить в могучі, тайні її сили. Його окружають гори, а не фабричні труби, він далеко від залізничих доріг, автомобілів, аероплянів, він живе ще в камінній добі, хоч і уживає заліза. І тому світ для нього є тайною. Всьо одушевлене кругом Гуцула, всьо має тайний змисл, всьо жиє своїм особливим життєм... (Гнат Хоткевич "Гуцули і Гуцульщина")

Нація, що хоче жити своїм власним життям, мусить зберігати своє минуле, знати і шанувати свої традиції. Збагатити свої знання вирішили і учні 4-А класу, і відкрили для себе простори високогірного регіону України. За дні відпочинку ми встигли прогулятися колоритною Верховиною, побувати в музеї музичних інструментів та гуцульського побуту, захопитися містом справжніх завзятих майстрів – Косовом, отримати насолоду від краси водоспаду «Пробій», милуватися одним із найоригінальніших музеїв України – музей писанкового розпису в Коломиї, зазирнули у таємничу «Гуцульську скриню», ховати ж бо гуцулкам було що: і трясунки, і уплітки, і перли, і коралі, і пацьорки з перснями, і зґарди з ґерданами. А якого лиш убрання і обладунку не мав кремезний гуцул, аби похизуватися усім цим на свята!

Ми доторкнулися до скарбів духовної величі, зігріли і наповнили свої серця любов’ю та вдячністю за те, що дано нам Богом – бути Людиною.

Ми закохалися в цей чарівний край Черемоша й Прута!